26 czerwca 2015

Jak urządzić miejsce do pracy? Biurko w roli głównej

Idealnie zagospodarowane biurko to problem większości z nas. Każdy ma swój własny sposób układania przedmiotów na naszej biurkowej przestrzeni i zarządzania nią w charakterystyczny dla siebie sposób. Aby dobrze się nam pracowało musimy tą własną przestrzeń sobie zagospodarować i oswoić.
Wygospodarowanie miejsca do pracy w pokoju i jego aranżacja to tylko pozornie proste zadania, nawet jeżeli dysponujemy większą powierzchnią.

 Lokalizacja
Warto zadbać o to, aby nasze biurko stało możliwie blisko okna, tak abyśmy mieli dostęp do jak największej ilości dziennego światła. Należy ustawić je jednak prostopadle do okna i w taką stronę, by nie przysłaniać sobie obszaru pracy ręką, którą piszemy.
Jeśli jesteśmy zmuszeniu ustawić biurko pod oknem, dobrze zaopatrzyć się w rolety. Dzięki temu unikniemy rażącego światła, które tylko może nas oślepiać i niepotrzebnie męczyć nasze oczy.
Szafki, regały, półki
Niektóre biurka nie posiadają żadnych szuflad, ani półek. W takim przypadku dobrze kupić chociaż  mały regał, dzięki któremu będziemy mogli się lepiej zorganizować. Dokumenty, długopisy, notatniki - wszystko to powinno mieć swoje miejsce. Zagospodarowanie wszystkich niezbędnych przyborów do pracy jedynie ją nam ułatwi i umili. Dodatkowe szafki czy regały starajmy się ustawić jak najbliżej miejsca pracy, tak aby móc swobodnie sięgnąć na półkę bez konieczności wstawania.
W małych pomieszczeniach świetnie sprawdzą się biurka połączone z regałami :)


Poskramianie kabli
Dużym problemem bywają plączące się kable pod nogami lub na biurku. Nawet kiedy wydzielimy im oddzielną szufladę, często nie da uniknąć się ich splątania. W takim przypadku z pomocą przychodzą nam specjalnie klipsy przyczepiane do biurka. Dobrym pomysłem będzie też podpisanie wtyczek przy listwie z gniazdkami, jeśli często masz problem z ich odróżnieniem.


Tablice
Dobrym pomysłem będzie również zamontowanie nad biurkiem (lub w innym miejscu) tablicy korkowej, magnetycznej lub kredowej. Możesz umieścić na niej inspirujące zdjęcia, motywujące cytaty czy plan dnia. Będzie pomocna w pracy, a jednocześnie może służyć jako świetny element dekoracyjny w pokoju.
1 komentarz

  1. Dobre miejsce do pracy to podstawa, w innym przypadku zawsze bedzie mozna zrzucic wine na brak miejsca, niewygodne siedzenie, za malo swiatla ;-)

    OdpowiedzUsuń

TOP