2 września 2015

Typografia we wnętrzach

Typografia
Typografia jest jedną z najstarszych technik druku. Druku wypukły za pomocą fab typograficznych. Motywujące cytaty, przeskalowane inicjały, graficzne hasła. Typografia robi coraz większą furorę w aranżacji wnętrz. Pięknie zaprojektowane litery coraz częściej zastępują obrazy, grafiki, fototapety.
Są minimalistyczne, proste, a jednocześnie bogate w swej formie. Będą wyglądać świetnie w każdym zakamarku domu zarówno w kuchni jak i w salonie czy pokoju dziecięcym! Są mocnym akcentem, więc najlepiej wyglądają na tle jasnych ścian.

 


Plakaty typograficzne
Najróżniejsze czcionki i grafiki- możesz umieścić na nich co tylko zechcesz. Jedni są wielbicielami tzw. "motywatorów" czyli tekstów lub cytatów motywujących do działania. Inni wolą umieszczać na nich sentencje, fragmenty piosenek lub kolorowe grafiki. Skromne, ale niekiedy z ogromnym przekazem. Coraz większą popularność zyskują kompozycje z odręcznym pismem, jak i zarówno te  w czarno białej kolorystyce.

Beleco       "BELECO to miejsce czułości - rzeczy poprzedzonych myślą, nasyconych troską i wyposażonych w ładne słowa. BELECO tworzą bezwarunkowe kartki, będące wyrazem myśli, że codzienność jest wystarczającym powodem do podarowania komuś cząstki prostych uczuć. To też typograficzne plakaty - czasem wypełnione motywacją, innym razem ciepłem i bliskością, jednak zawsze przybierające postać nośników samych ładnych słów. BELECO w języku łacińskim oznacza piękno."


BELECO,  Plakat Więcej, dostępny również w wersji bez kolorowej rami

 BELECO, Plakat życie jest zbyt krótkie...

BELECO, Czułość z pionową kompozycją liter

BELECO, nowa kolekcja plakatów z cytatami z książki "Mały Książę"

W swojej ofercie oprócz plakatów typograficznych, posiadają również typograficzne kartki przepełnione czułymi słowami. Są one świetną alternatywą dla typowej kartki urodzinowej lub ślubnej. Niektóre modele są wykonane na ekologicznym papierze w kolorze kości słoniowej z pięknymi wytrąceniami, które nadają im dodatkowego uroku. 

Firma zajmuje się również robieniem produktów na szczególne zamówienia klientów.

Kartka urodzinowa z motywem różyczek 

Kartka Miej ładny dzień na marmurkowym tle
Kartka Troszcz się o siebie w kwiatowej ramce
Kartka Wszystkiego, co najpiękniejsze na prążkowanym papierze


My Scandi
My Scandi jest kolejną firmą, która w swojej ofercie proponuje nam różne produkty z zastosowaniem typografii. Mają szeroką gamę plakatów z napisami i leśnymi grafikami.

Oferują także plakaty dedykowane naszym najmłodszym pociechą. Kolorowe grafiki z pewnością przyciągną uwagę niejednego malucha!

Młode pary
, szukające np. oryginalnych zaproszeń czy winietek również dobrze trafiły! Tu z pewnością znajdą coś dla siebie :)

My Scandi, Actually

My Scandi, Triangle

My Scandi, Vintage Beetle

My Scandi, Pan lis

My Scandi, To jest Miś
My Scandi, Zestaw trzech plakatów do pokoju dziecięcego

5 komentarzy

 1. Ze swojej strony mogę jeszcze dorzucić plakaty ze Scandi Poster :) Mają bardzo fajną kolekcję zwierzątek!

  OdpowiedzUsuń
 2. Niezły wpis, pomimo że wystrój wnętrz nigdy mnie nie interesował, to ciekawie się czyta.

  Zapraszam do siebie:
  http://sonast.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdjęcie nr 1 to piękne i nowoczesne wnętrze!

  OdpowiedzUsuń

TOP