5 marca 2016

40 m² w Goeteborgu

Małe mieszkanie w Goeteborgu to zaledwie trzy pomieszczenia: salon, kuchnia, łazienka i przedpokój. Drzwi znajdują się jedynie w łazience, oddzielają ją od przedpokoju. Znajdująca się tam wnęka została sprytnie wykorzystana i postawiono w niej łóżko.
Uważam to za dość odważna decyzję, ponieważ mieszkanie traci przez to dużo prywatności. Osoba wchodząc do domu, od razu znajduje się jednocześnie w sypialni. Odrobinę prywatności można uzyskać wieszając płócienną zasłonkę na metalowym drążku znajdującym się nad wnęką. Mieszkanie przypomina kawalerkę, jest świetnym rozwiązaniem dla jednej osoby. Pomimo małej powierzchni, salon został przemyślanie zagospodarowany. Znalazło się miejsce zarówno na sofę, stolik kawowy jaki i miejsce do pracy. Wieszak na ubrania zamieniłabym jednak na szafę, w której pomieściłoby się więcej rzeczy. Myślę, że najlepiej zagospodarowana jest kuchnia, znajduje się tam sporo szafek oraz mały stolik z dwoma krzesłami. Dzięki utrzymaniu całego mieszkania w białej kolorystyce, sprawia ono wrażenie bardziej przestrzennego, a przez duże okna wpada sporo światła. Dywany i poduszki w geometryczne wzory doskonale komponują się ze stonowanymi kolorami dominującymi w pomieszczeniach :)7 komentarzy

 1. Bardzo ładne mieszkanie, wiele fajnych szczegółów, chociaż faktycznie wnęka sypialniana powinna być czymś odgrodzona i zasłonka chyba byłaby najlepszym rozwiązaniem - zawsze można odsłonić:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Magda - 1001rzeczy ma rację z tym zasłonięciem :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten mały, biały stolik przy oknie świetnie się komponuje! Niezwykle urokliwy efekt!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta sypialnia, to rzeczywiście zarówno ciekawe, jak i dziwne rozwiązanie. W moim przypadku nie obyłoby się bez zasłonięcia jej czymś :)

  OdpowiedzUsuń
 5. popcorn w pudełeczku? no nieźle, boże taka kuchnia to jak marzenie jakieś
  ten pokoj z biała sofą ahh <3
  http://happinessismytarget.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

TOP