24 marca 2016

Pomysł na Wielkanoc


W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi, przygotowałam dla Was kilka inspiracji związanych zarówno z dekoracją domu jak i wielkanocnych pisanek. Mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu i chętnie wykorzystacie je w swoim domu.
1.Wielkanocy stół
To przy nim zasiadamy do świątecznego śniadania i spędzamy zazwyczaj najwięcej czasu z rodziną. Zaskoczcie bliskich i udekorujcie go żywymi kwiatami, które będą symbolem budzącej się do życia przyrody.Jeśli zdecydujecie się zrezygnować z żywych kwiatów, warto pomyśleć o sztucznej dekoracji. Mogą to być np. gałązki udekorowane kolorowymi jajkami lub świąteczny stroik. A może koszyk wypełniony czekoladowymi zającami i jajkami?

2. Świąteczne ozdoby
Jedni z powodu braku czasu są zwolennikami gotowych dekoracji, inni natomiast wolą przygotować coś samemu. Małe kwiatki lub rzeżucha świetnie prezentują się w wydmuszkach! Szybki, proste, a jakie efektowne!


 Serwetki mogą same w sobie być piękną dekoracją, wystarczy chwila cierpliwości i proszę :)
Tutaj
zobaczycie jak zrobić serwetkę w kształcie królika.


3.Pomysł na pisankę
Malowanie pisanek to już tradycja. Metod jest wiele, od barwienia w łupinach cebuli, kolorowych barwnikach po naklejanie naklejek. Może czas w tym roku spróbować czegoś nowego? A Wy jak zdobicie jajka? 

Słyszeliście może o farbowaniu wielkanocnych jajek w bitej śmietanie? Nie miałam o tym pojęcia, aż do momentu przeczytania wpisu na blogu Kasi z MY FULL HOUSE :) Może wypróbujecie w tym roku? Wyglądają pięknie! 

fot. Kasia Rutkowiak

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

TOP