8 września 2016

Botaniczne motywy w aranżacji wnętrz


Chyba nie trudno zauważyć, że botaniczne motywy w ostatnim czasie pojawiają się niemal wszędzie. Do niedawna jeszcze staromodne, kojarzące się z latami szkolnymi zielniki, tablice botaniczne pojawiają się w postaci plakatów, grafik w nowoczesnych wnętrzach. Chyba sama nigdy nie pomyślałabym, aby coś w tym stylu znalazło swoje miejsce w moim mieszkaniu.
Jednak z czasem, przeglądając przeróżne inspirację, dochodzę do wniosku, że przy przemyślanej aranżacji, stary zielnik w antyramie może naprawdę świetnie komponować się nawet ze stylem skandynawskim. Jednak motywy botaniczne są widoczne nie tylko na plakatach. Monstera deliciosa króluje na poduszkach, kubkach, a nawet obudowach na telefon. Botaniczne wzory świetnie komponują się z pastelowymi kolorami, beżami, szarością oraz bielą. Roślinne motywy zapamiętane często z domu babci, uważane jeszcze w latach 90tych za kiczowate, ponownie wracają jako gorący trend w aranżacji wnętrz.

Grafiki, plakaty
Plakaty My White Type
Plakat Lemon Ducky
Grafiki Margo Hupert


Tekstylia
Pościel Lawendowy Bazar

Poszewki Lawendowy Bazar
Pościel H&M
Akcesoria


Kubki Lawendowy Bazar
 
Podstawi pod garnek i metalowa miska H&M
Tropikalne liście na porcelanie od Bloomingville

 Tropikalne tapety na ścianę


Tropikalne inspiracje
Egzotyczne i tropikalne kwiaty pojawiają się również na zaproszeniach. To jeden z najnowszych trendów 2016. Co o tym myślcie? Przemawiają do Was tropikalne wzory? :)

15 komentarzy

 1. Ten motyw bardzo mi się podoba zwłaszcza w ramkach :) Mam chyba gdzieś kartki z mojego starego podręcznika do biologii - było tam kilka rycin. Myślę nad tym, żeby je przerysować i powiększyć, a potem oprawić w ramkę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rośliny w każdej postaci ożywiają wnętrze. Zwłaszcza świetnie harmonizują z szarościami :) Piękne aranżacje!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, są ozdobą same w sobie, a dodatkowo tworzą wyjątkowy klimat!

   Usuń
 3. Dekoracje z takim właśnie motywem są w stanie ożywić bardzo jasne wnętrza - szczególnie białe. U mnie samej można się doszukać parę takich motywów i polecam je wszystkim :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moj ulubiony motyw, a te wnętrza och i ach mogłabym od razu zamieszkać ;) U mnie kiedyś też tak pieknie będzie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne pomysły na kwiatowe motywy. Twój blog jest wyjątkowo ciekawy, chciałabym, aby znalazł się na liście najlepszych blogów o wystroju wnętrz! Zapraszam na stronę http://dekordia.pl/najlepsze_blogi/, gdzie można pobierać odznakę Blogu na medal :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem zakochana w tym motywie! Już niedługo nabędę dwie podusie do łóżka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Do mnie te motywy przemawiają jedynie na poduszkach i są fajnym pomysłem na przemycenie zieleni do wnętrza :)
  pozdrawiam
  Kasia|Simply Interiors

  OdpowiedzUsuń
 8. Ahh ten motyw megaa wygląda na poduszkach :)

  OdpowiedzUsuń
 9. W tym roku motyw palm w dalszym ciągu będzie bardzo popularny. I bardzo dobrze! Świetnie to wszystko wygląda:D

  OdpowiedzUsuń
 10. Botaniczne motywy do pomieszczeń są super. Wyciszają i sprawiają wrażenie równowagi. Według mnie zdecydowanie najlepsza za tapety oraz obrazy na ścianę. Mają największy wpływ na całe pomieszczenie i wyglądają bardzo ładnie. U mojego przyjaciela żona nakleiła na podłogę również naklejki z listkami — super to wygląda.

  OdpowiedzUsuń

TOP