25 września 2016

Złoto we wnętrzach

Złoty kolor niekoniecznie musi kojarzyć się nam z przepychem i stylem pałacowym. Pojedyncze dodatki w złotym kolorze mogą nadać nowoczesnemu wnętrzu elegancji i charakteru. Sztuką jest znaleźć umiar, aby z nim nie przesadzić i nie otrzeć się o kicz. Stawiając na złoty, lepiej ograniczyć ilość dodatkowych kolorów, pozwólmy mu królować.Z czym łączyć złoty?
Jest to barwa ciepła, którą śmiało można łączyć na zasadzie kontrastu z zimnymi kolorami. Świetnie współgra zwłaszcza z bielą, czernią, szarością, grafitem, beżem i brązem. Ciekawy efekt daje również w połączeniu z drewnem, ale także z nieco surowymi powierzchniami jak np. beton czy cegła. Wszystko zależy od naszej kreatywności.

źródło: www.zara.com/pl

Należy jednak pamiętać, że złote akcenty powinny poskreślać stylistykę wnętrza i stanowić jego wyrafinowany dodatek a nie przytłaczać.


Obraz lub lustro w złotej ramie-genialny pomysł!


Świeczki, świeczniki, wazony i figurki w złotym kolorze to świetny element dekoracyjny.

Widzieliście już może ofertę sklepu Złote plakaty? Rewelacyjne grafiki w kolorze adekwatnym do tytułu :) Dużo propozycji do pokoju dziecięcego, plakatów motywacyjnych, typograficznych lub z motywami miast w przystępnych cenach. Więcej na www.zloteplakaty.pl


6 komentarzy

 1. Powiem szczerze, nigdy nie myślałam, że można traktować złoto jako samodzielny "kolor" przewodni. Tymczasem to naprawdę świetny pomysł, pod warunkiem, że okaże się jedynie wdzięcznym akcentem. A możliwości jak widać jest naprawdę wiele.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak dla mnie najlepsze połączenie kolorystyczne, czyli biały i złoty. Fenomenalnie prezentują się duże pomieszczenia urządzone w tym stylu, jak chociażby salon.

  OdpowiedzUsuń
 3. Złoto najbardziej podoba mi się w połączeniu z czernią i bielą, natomiast bardzo nie lubię kompozycji z drewnem. Według mnie się zlewa i nie pasuje do siebie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny styl, daje takie poczucie luksusu i przytulności zarazem. Jak nic pasują tutaj meble glamour

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie mój typ. Marzy mi się takie biało-złoto-szare mieszkanko.

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę przyznać, że jestem wielką miłośniczką złota we wnętrzach. Dzięki niemu bowiem prezentują się one bardzo dostojnie i elegancko. Nie mniej jednak myślę sobie, że po dodatki w takim odcieniu należy sięgać z umiarem, aby jednak nas nie przytłoczyły:)

  OdpowiedzUsuń

TOP