27 lipca 2017

Szwedzkie mieszkanie z botanicznymi motywami


Szwedzkie mieszkanie projektu Erika Olssona. Dzięki licznym oknom na parterze i poddaszu mieszkanie wydaje się być bardzo przestronne. Efekt podkręcają również jasne ściany i pastelowe dodatki.


Na parterze znajduje się mała kuchnia i jadalnia. Zabudowa kuchenna sięga pod sam sufit, zyskujemy dodatkowe miejsce w szafkach, nie ograniczając jednocześnie miejsca do poruszania się w kuchni. Na ścianach oprócz szafek zawieszane zostały również półki, ich delikatna forma nadaje kuchni "lekkości". W przypadku zdecydowania się na na pełną zabudowę, stałaby się dodatkowo klitką.

Miejsce pod schodami zostało wykorzystane na dodatkowe półki do przechowywania rzeczy.

Salon niemalże w całości utrzymany w białym kolorze. Ze wszystkim idealnie współgra drewniana podłoga i stół ustawiony na ciemnym dywanie, który stanowi świetny akcent w pomieszczeniu. Jedna ze ścian została w całości zaaranżowana plakatami, nadają mu charakteru i sprawiają, że jadalnia przestaje być monotonna. Widzimy tu sporo popularnych w ostatnim czasie akcentów botanicznych. Oprócz licznych żywych roślin, sukulentów-można je odnaleźć również w na zasłonach i plakatach.


Plakaty z botanicznymi motywami znajdziecie na stronie www.posterilla.pl

Paproć/Eukaliptus

Monstera/BananowiecNa poddaszu znajduje się salon i sypialnia. Pokoje są oddzielone ścianą z licznymi przeszkleniami. Aby zachować prywatność, zawieszone zostały ciemne zasłony, dzięki którym pomieszczenia mogą stanowić zarówno dwa oddziele pokoje jak i jedną całość.

Pomimo małego metrażu mieszkanie zostało bardzo dobrze zagospodarowane. Sprawia wrażenie przytulnego i przestronnego co stanowi dla niego jeden z głównych priorytetów.

6 komentarzy

 1. Pięknie urządzone mieszkanie :) bardzo mi się podoba

  OdpowiedzUsuń
 2. Roślin w mieszkaniu nigdy za dużo. <3 Sama mam ich co najmniej kilkadziesiąt i tak się od tej zieleni uzależniłam, że niedługo pokryję nimi całe ściany.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo rozsądnie rozplanowane mieszkanie. Szczególnie wykorzystanie dużej przecież ilości skosów jest bardzo przemyślane i funkcjonalne. Tylko kuchnia malutka..;

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja bardzo cieszę się na samą myśl, że zieleń weszła w modę i pojawia się w coraz to większej ilości pomieszczeń.

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię taki styl. Belki i skosy robią swoje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajne mieszkanie. Widać, że Pan Erik miał cudowną inspirację. Najbardziej podoba mi się "jasność" w całym wystroju. Dzięki temu przebywanie w środku staje się dużo przyjemniejsze i nie czujemy się znużeni. Wydaje mi się jednak, że polskie osiedla nie odstają jakoś mocno. Na stronie http://www.ventana.pl/en/houses/ascot/ jest naprawdę bardzo dużo ciekawych ofert, wśród których każdy znajdzie coś na miarę swojego gustu. Warto się rozejrzeć :)

  OdpowiedzUsuń

TOP