16 września 2017

Jasne i eleganckie mieszkanie na warszawskim Powiślu

Wchodząc odnosimy wrażenie, jakbyśmy znajdowali się w przedwojennej kamienicy w jednej z paryskich uliczek. W środku czeka nas jednak miłe zaskoczenie. Połączenie klimatu starej kamienicy, klasycznego stylu ze sztukateriami i nowoczesnych, prostych form. Ekskluzywny apartament na warszawskim Powiślu autorstwa Filipa Domagały z Domagała Design z pewnością Was zachwyci!


Dzięki dobrze zaprojektowanej przestrzeni, mieszkanie udało się dobrze doświetlić korzystając zaledwie z dwóch istniejących okien. Białe ściany ozdobione sztukaterią w połączeniu z drewnianą podłogą w jodełkę potęgują klimat tego miejsca. Kuchenna wyspa wkomponowuje się w przestrzeń salonową i na pierwszy rzut oka aż trudno zauważyć, że jest to miejsce, gdzie przygotowuje się posiłki. Łazienka stanowi część sypialni, światło wpada do niej przez duże przeszklenie od sufitu, po samą podłogę. W sypialni uwagę przykuwa niebieska lamperia, która nadaje pomieszczeniu artystycznego charakteru. Mieszkanie urządzono w klasyczny sposób z przewagą uniwersalnej bieli, pastelowych kolorów i drewna. Do neutralnych barw dobrano piękne obrazy w złotych i czarnych ramach, które stanowią efektowną dekorację mieszkania.


Zdjęcia: Ayuko Sudio

4 komentarze

 1. W mieszkaniu dominuje biały kolor czyli całkowicie w moim guście choć... mogłoby by być jeszcze więcej koloru czarnego by zachować balans, ale co ja tam się znam :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow! Piękne, przestrzenne i przede wszystkim jasne mieszkanie. Uwiodły mnie te niebieskie ,,mazańce" w sypialni i lustra w łazience. Wspaniałe akcenty. :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe rozwiązania. Podłoga w łazience mnie zachwyciła, jodełka w takim miejscu dała fantastyczny efekt.

  OdpowiedzUsuń

TOP