25 listopada 2017

Apartament niczym śliwka w czekoladzie

Czy odważylibyście się pomalować całe mieszkanie na ciemny kolor? Matte Holbaek zrobiła to w swoim domu w Kopenhadze, niesamowicie szalony krok! Pierwsze co przychodzi mi na myśl, to porównanie apartamentu do śliwki zanurzonej w czekoladzie. Ściany o różnych ciemnych odcieniach, od brązu, po szarości, kończąc na ciemnym, śliwkowym fiolecie w salonie.
Świetnym kontrastem jest biała sztukateria i drewniane drzwi... szkoda, że nie zostały wykorzystane również w sypialni i kuchni. Ciemne kolory nadają mieszkaniu elegancji i klasy. Główny kontrast stanowi jedna z sypialni (prawdopodobnie pokój dziecka), gdzie ściany są w kolorze biało-niebieskim. Całość robi duże i pozytywne wrażenie, jednak do mnie zdecydowanie bardziej przemawiają jasne wnętrza! :)


Idealnie w takich rozwiązaniach sprawdzą się ciemne plakaty dostępne na Posterilla. Koniecznie na białym podbiciu, które dodatkowo je podkreśli.


zdjęcia: Biarni B. Jacobsen z Bolig Magasinet

3 komentarze

  1. Piękne, nietuzinkowe. Ogrom braw

    OdpowiedzUsuń
  2. Przepiękne wnętrze. Najbardziej zachwyciła mnie biblioteczka!

    OdpowiedzUsuń
  3. Mi się bardzo podoba! Szczególnie te drzwi w tym samym kolorze :) Przełamałabym bardziej pastelami ale o tak super. Sama aktualnie urządzam i też wybrałam szarości :) Do sypialni meble są białe, ciemne ściany i muszę tylko znaleźć sklep z materacami i będzie koniec :)

    OdpowiedzUsuń

TOP