18 grudnia 2017

Kolor roku Pantone 2018 Ultra Violet

Pantone dokonał wyboru koloru na 2018 rok! Rok w rok decyzje Intytutu Pantone gromadzą tulu samo zwolenników co przeciwników. Tegoroczny wybór jest dość zaskakujący, kolorem roku 2018 został fiolet o nazwie Ultra Violet (Pantone 18-3838TCX).

Nadal pozostajemy w ciemnych i intensywnych barwach. Jak powiedziała w wywiadzie dla New York Times wiceprezydent słynnego instytutu  Laurie Pressman, kolor roku reprezentuje to, co obecnie dziej się w kulturze i na świecie. Ultra Violet jest symbolem tego co jest możliwe, inspiruje do poznawania świata. Odcień ten jest opisywany jako dramatyczny, prowokacyjny, przekazuje oryginalność, pomysłowość i wizjonerskie myślenie.Czy jednak nie jest zbyt kontrowersyjny? Ultra Violet nie jest już tak prostym kolorem jak zeszłoroczny Greenery, który przekonał do siebie wielu z nas dopiero po pewnym czasie. Musieliśmy nauczyć się dostrzegać zalety ciemny barw. Myślę, że fiolet od razu zyska zwolenników i przeciwników. Chyba ściany w tym kolorze nigdy mnie do siebie nie przekonają... mam wrażanie, że tworzą przygnębiający i ponury klimat. Jednak nie ukrywam, że pojedyncze dodatki np. fotele lub sofy prezentują się całkiem nieźle! Nie pozostaje nam nic, jak tylko czekać na rozwój sytuacji i obserwować w jakim tempie fiolet zagości lub nie zagości we wnętrzach!

Soft and affecting color gamma. It is delicate like a quite conversation, light like a bit of fluff. Cold shades revive, refresh, charge with energy to ach

Z czym łączyć fiolet?
Mamy dwie opcje, możemy łączyć go z kolorami leżącymi po przeciwnej stronie koła barw, czyli odcieniami zieleni oraz żółci.
Lub z pokrewnymi kolorami leżącymi po jego lewej i prawej stronie. Są nimi barwy wpadające w róż i odcienie niebieskiego.ЦВЕТ ГОДА 2014.

Purple My God!!!

Purple couch

Балкон в стиле контемпорари


www.apartmenttherapy.com
www.yatzer.com
www.dulux.co.uk
http://inbe.se
https://www.bloglovin.com/blogs/gravity-home-14639277/gorgeous-home-interior-designer-amelia-widell-5495211775

1 komentarz

TOP