9 grudnia 2017

Świąteczna zastawa stołowa, ceramika od polskich projektantów

Boże Narodzenie to wyjątkowe chwile, na które czeka wielu z nas. Nie da się ukryć, że stół wigilijny jest wówczas najważniejszym i wyjątkowym miejscem, przy którym zasiadamy z najbliższymi. Można go udekorować na wiele sposobów. Niekiedy wystarczą małe detale, aby nadać mu wdzięku i prawdziwego świątecznego klimatu. Proste dodatki w postaci gałązek świerku, świec czy ozdobnej serwety mogą wyjątkowo umilić nam czas spędzony przy rodzinnym stole i wprowadzić nas w klimat świąt.  Jeżeli chcemy, aby w domu panował podniosły nastrój, zdecydujmy się na stonowane kolory, najczęściej spotyka się połączenie złota z bielą lub błękitu ze srebrem.
Najważniejszym elementem na świątecznym stole jest zdecydowanie zastawa stołowa. Może być tradycyjna, minimalistyczna, nowoczesna lub bogato zdobiona i elegancka. Przygotowałam dla Was kilka propozycji odmiennych kolekcji ceramiki polskich producentów, zobaczcie jak bardzo może być ona różnorodna.


KRISTOFF
Zacznijmy od czegoś klasycznego i niezmienienie urokliwego. Porcelana Kristoff to jeden z czołowych procentów porcelany w Polsce i jedna z najstarszych zachowanych fabryk porcelany na Śląsku. We współpracy z polskimi artystami fabryka uruchomiła nowa linię Kristoff Design Line, która specjalizuje się w produkcji ciekawej porcelany z nowoczesnym designem nie zapominając jednocześnie o tradycyjnych wzorcach. Pozłacane elementy z niebieskimi zdobieniami wyglądają przepięknie.

fot. www.porcelanowa.com

KALVA
Krakowska Kalva to propozycja od Magdy i Grzegorza. Wysokiej jakości porcelana zdobiona metodą kalkomanii.
fot. www.porcelanowa.com
fot. www.zaprojektowani.com
AOOMI DESIGN STUDIO
Kolekcja ceramiki zaprojektowana przez młode studio AOOMI to seria ręcznie wytwarzanych i szlifowanych naczyń z ceramiki kamionkowej. Unikatowe produkty barwione barwnikiem z węgla roślinnego z niezwykłymi graficznymi wzorami w trzech wersiach kolorystycznych, które można z sobą swobodnie łączyć. Każdy element jest ręcznie zdobiony, dzięki czemu staje się niepowtarzalny i wyjątkowy. Subtelna kolorystyka i minimalistyczna forma to główne wyróżniki ceramiki AOOMI.  Cała kolekcja została zaprojektowana i wyprodukowana w Polsce.

fot. www.aoomistudio.com

fot. www.aoomistudio.com
VOLA
Ceramika firmy VOLA to wysoka jakość i kunsztowna elegancja. Projektowana przez Marcina Młoczkowskiego porcelana dekorowana jest 24 karatowym złotem, kierowana do osób ceniących piękno i lubiących bogate zdobienia. Świetnie sprawdzi się na świątecznym stole będą dekoracją samą w sobie.


Nie bójmy się wprowadzać zmian! Nikt nie powiedział, że wigilijna zastawa musi być biała i klasyczna. Dlaczego nie zaryzykować z optymistyczną porcelaną od Kalvy lub nowoczesną od Aoomi? Niech aranżacja świątecznego stołu będzie odzwierciedleniem ducha domu i jego domowników!


1 komentarz

  1. Wspaniałe zastawy! Biała ze złotymi wzorami geometrycznymi idealnie nadawałaby się na nadchodzące święta, zaś pikowana niebieska radośnie kojarzy mi się z Wielkanocą i zajęczakiem. :)

    OdpowiedzUsuń

TOP