16 października 2018

Traffic design, ujednolicone fasady i harmonia w mieście

Ujednolicają, modernizują, upiększają, tworzą przestrzenie z którymi chce się obcować, w których chce się przebywać. Traffic Design to stowarzyszenie, które mieści się w Gdyni i działa na rzecz miasta. Grupa ludzi, która koncentruje się wokół estetyki i sztuki w przestrzeni publicznej. 

Proj. Syfon Studio, fot. Rafał Kołsut (źródło: materiały prasowe Traffic Design)
Kim są?
Sami mówią o sobie
"Działając w przestrzeni miasta, chcemy nanieść popraw­ki, na to, co w naszym odczuciu niedoskonałe, zastąpić niezaprojektowane projektem. Chcemy też dodać coś od siebie, zagrać językowo­graficznym żartem, zilustrować i dodać ducha temu, co wydaje się wyłącznie użytkowe. Pokazać bez użycia koloru, że fasada budynku może poruszyć wyobraźnię."

Działają głównie na terenie Trójmiasta, tworzą murale, ujednolicają szyldy, modernizują fasady, ale projektują też detale, które często pomijane są w przestrzeni miasta.

Ujednolicone fasady, harmonia w mieście
Studiuję architekturę, podobno inaczej patrzę na otaczającą mnie przestrzeń. Jednak istnieją chyba rzeczy, które dostrzega każdy, kto ma choć odrobinę poczucia estetyki.
Bałagan reklamowy zdecydowanie nikomu nie służy, a jedynie niszczy wygląd miasta. Traffic design ma za sobą wspaniałe realizacje, ujednolicanie szyldów i witryn sklepowych to akcja poprzez którą poznałam Stowarzyszenie. Ludzie z Traffic design pokazują w jaki sposób stworzyć dobrą reklamę, która nie będzie szpeciła, a zachęcała.

Proj. Paweł Ryżko, fot. Styl Warszawski (źródło: materiały prasowe Traffic Design)
Proj. Zuzanna Rogatty, fot. Styl Warszawski (źródło: materiały prasowe Traffic Design)
Proj. Typy Studio, fot. Rafał Kołsut (źródło: materiały prasowe Traffic Design)
Mieszkam w Gdańsku, jednak Gdynia to wyjątkowe miasto, w którym z nieokreślonych powodów czuję się jak w rodzinnym mieście. Ludzie, którzy sprawiają wrażenie, jakby tworzyli rodzinną społeczność. Prostota i żywy modernizm, który wielu z nas zniechęca. Mam wrażenie, że Traffic design, to stowarzyszenie, które stworzone jest aby działać właśnie w tym, a nie innym mieście. Przestrzeń w której żyjemy wpływa na nasze uczucia, kształtuje charakter i powinna zapewniać komfort. To właśnie oni, Ludzie z Traffic sprawiają, że żyje nam się lepiej!

3 komentarze

  1. Estetyka przestrzeni publicznej jest naprawdę bardzo ważna! :) Oby ta inicjatywa rozwijała się dalej

    OdpowiedzUsuń
  2. Takie zmiany na pewno zaowocują większą ilością klientów.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo ciekawy blog. Wiele inspiracji wartych uwagi. Z pewnością tutaj wrócę. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

TOP