W jaki sposób urządzić nowoczesną i funkcjonalną kuchnię?

Z każdym rokiem coraz większą wagę przykładamy do tego, w jakich warunkach i w jakim standardzie mieszkamy. Kuchnia- jako prawdziwe serce domu – doczekała się wreszcie należnego statusu, podkreślanego przez nowoczesne zestawy mebli i naszpikowany elektroniką sprzęt AGD.

Sprzęt AGD – jaki sprawdzi się w nowoczesnej kuchni?
W tym sezonie królują dopasowane zabudowy kuchenne, wykorzystujące każdy najmniejszy skrawek wolnej przestrzeni. Za sprawą cichego systemu samodomykającego, szuflady i szafki nie niszczą się tak szybko podczas codziennego użytkowania.

Zaletą kuchennej zabudowy jest to, że każdą z szafek możemy samodzielnie zaprojektować pod odpowiedni wymiar. Umożliwia to optymalne wykorzystanie przestrzeni w każdej kuchni, nawet tej niewielkiej czy znajdującej się na poddaszu.

W ostatnich latach zarówno piekarniki, jak i zmywarki są chętnie umieszczane na wysokości wzroku domownika. Powoduje to, że załadowywanie zmywarki czy umieszczanie potraw w piekarniku jest prostsze i znacznie wygodniejsze. Również wiele kuchenek mikrofalowych stanowi element do pełnej zabudowy, dzięki czemu całość zachowuje spójny i minimalistyczny wygląd, na jakim nam właśnie zależy.

Na zmywarkach do zabudowy asortyment sklepów z wyposażeniem kuchni się jednak nie kończy. Fani tradycyjnych rozwiązań również znajdą tu coś da siebie. Szeroki wybór zmywarek wolnostojących można znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w internetowych sklepach z wyposażeniem AGD.

Wolnostojący sprzęt AGD – nie tylko do kuchni w stylu rustykalnym czy góralskim
Wolnostojące AGD, choć straciło nieco na polarności, nie wyszło całkiem z obiegu. Sprawdza się przede wszystkim w dużych kuchniach, w których właściciele mogą pozwolić sobie na wygodną, rozłożystą wyspę, stojak na wino, czy spiżarkę. Oddzielna kuchnia ceramiczna z piekarnikiem świetnie prezentuje się nie tylko w nowoczesnych przestrzeniach, ale również w tradycyjnych kuchniach wykonanych z dębu, znanych z dawnych dworów czy góralskich chat. Sklep z AGD wolnostojącym oferuje produkty, które świetnie sprawdzą się w każdej kuchni.

Jaki okap wybrać do nowoczesnej kuchni?
W nowoczesnej kuchni nie może zabraknąć odpowiedniego okapu. W minimalistycznych projektach chętnie montuje się okapy ukryte w szafkach, tzw. okapy podszafkowe. Zajmują one znacznie mniej przestrzeni i prezentują się znacznie lepiej w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Najlepszy okap to taki, który łączy w sobie dobry nawiew i elegancki wygląd.

Czego jeszcze nie może zabraknąć we współczesnej kuchni?
Któż z nas nie marzy o tym, aby każdy kolejny dzień rozpocząć od filiżanki świeżo parzonej kawy? Aby osiągnąć jak najlepszy smak i wydobyć z ziarna kawowego to, co najwspanialsze, potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Najlepiej taki, który będzie parzył kawę w sposób szybki i bezproblemowy. W ostatnich latach na rynku pojawiła się nowość w postaci ekspresów kapsułkowych. Ich zaletą jest prostota, z jaką można przygotować sobie kawę oraz spory wybór smaków kaw. Jednak prawdziwi smakosze z pewnością najbardziej będą sobie cenić ekspres ciśnieniowy. Jest to już dużo większa inwestycja, dobre ekspresy do kawy potrafią kosztować nawet kila tysięcy złotych.

Dlaczego warto zdecydować się na sprzęt do zabudowy?
Zaletą nowoczesnych kuchni do zabudowy są też szafki z podnośnikiem, umożliwiające zatrzymanie się klapy szafki na ustalonej wysokości. Jest to szalenie wygodne i szybkie rozwiązanie. Cichy domyk, dużo schowków i szuflad, optymalna wysokość, na której zamontowano sprzęt – to największe zalety nowoczesnych mebli i zestawów do zabudowy. W tak urządzonych kuchniach często pojawiają się praktyczne bufety z wbudowaną płyta grzewczą – czy to elektryczną płytą indukcyjną lub ceramiczną kuchenką. Warto wspomnieć, że nowoczesne kuchnie są często naszpikowane elektroniką – wbudowany radiem kuchennym, telewizorem, wysuwanymi pochłaniaczami itp.

Posts created 80

9 komentarzy “W jaki sposób urządzić nowoczesną i funkcjonalną kuchnię?

  1. Mi się marzyła bardziej rustykalna kuchnia, ale w mieszkaniu jakie kopiliśmy mamy nowoczesną. Więc mam zadanie… jak przerobić nowoczesną kuchnię na bardziej rustykalną 😀

  2. U mnie w domu kuchnia to takie centrum dowodzenia 🙂 Jeśli jest jakieś ważne zebranie rodzinne to zawsze spotykamy się w kuchni. Pamiętam gdy urządzałem moją kuchnię wszystkie sprzęty były już wygrane i najdłużej wybierałem zlew. Chciałem żeby kontrastował z resztą bardzo jasnej kuchni i w końcu wybór padł na czarny granitowy zlew i to był chyba najlepszy możliwy wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pozostałe wpisy

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top