Świąteczna zastawa stołowa, ceramika od polskich projektantów

Boże Narodzenie to wyjątkowe chwile, na które czeka wielu z nas. Nie da się ukryć, że stół wigilijny jest wówczas najważniejszym i wyjątkowym miejscem, przy którym zasiadamy z najbliższymi. Można go udekorować na wiele sposobów. Niekiedy wystarczą małe detale, aby nadać mu wdzięku i prawdziwego świątecznego klimatu. Proste dodatki w postaci gałązek świerku, świec czy ozdobnej serwety mogą wyjątkowo umilić nam czas spędzony przy rodzinnym stole i wprowadzić nas w klimat świąt.  Jeżeli chcemy, aby w domu panował podniosły nastrój, zdecydujmy się na stonowane kolory, najczęściej spotyka się połączenie złota z bielą lub błękitu ze srebrem.
Najważniejszym elementem na świątecznym stole jest zdecydowanie zastawa stołowa. Może być tradycyjna, minimalistyczna, nowoczesna lub bogato zdobiona i elegancka. Przygotowałam dla Was kilka propozycji odmiennych kolekcji ceramiki polskich producentów, zobaczcie jak bardzo może być ona różnorodna.

KRISTOFF
Zacznijmy od czegoś klasycznego i niezmienienie urokliwego. Porcelana Kristoff to jeden z czołowych procentów porcelany w Polsce i jedna z najstarszych zachowanych fabryk porcelany na Śląsku. We współpracy z polskimi artystami fabryka uruchomiła nowa linię Kristoff Design Line, która specjalizuje się w produkcji ciekawej porcelany z nowoczesnym designem nie zapominając jednocześnie o tradycyjnych wzorcach. Pozłacane elementy z niebieskimi zdobieniami wyglądają przepięknie.

fot. www.porcelanowa.com

KALVA
Krakowska Kalva to propozycja od Magdy i Grzegorza. Wysokiej jakości porcelana zdobiona metodą kalkomanii.

fot. www.porcelanowa.com
fot. www.zaprojektowani.com

AOOMI DESIGN STUDIO
Kolekcja ceramiki zaprojektowana przez młode studio AOOMI to seria ręcznie wytwarzanych i szlifowanych naczyń z ceramiki kamionkowej. Unikatowe produkty barwione barwnikiem z węgla roślinnego z niezwykłymi graficznymi wzorami w trzech wersiach kolorystycznych, które można z sobą swobodnie łączyć. Każdy element jest ręcznie zdobiony, dzięki czemu staje się niepowtarzalny i wyjątkowy. Subtelna kolorystyka i minimalistyczna forma to główne wyróżniki ceramiki AOOMI.  Cała kolekcja została zaprojektowana i wyprodukowana w Polsce.

fot. www.aoomistudio.com
fot. www.aoomistudio.com

VOLA
Ceramika firmy VOLA to wysoka jakość i kunsztowna elegancja. Projektowana przez Marcina Młoczkowskiego porcelana dekorowana jest 24 karatowym złotem, kierowana do osób ceniących piękno i lubiących bogate zdobienia. Świetnie sprawdzi się na świątecznym stole będą dekoracją samą w sobie.

Nie bójmy się wprowadzać zmian! Nikt nie powiedział, że wigilijna zastawa musi być biała i klasyczna. Dlaczego nie zaryzykować z optymistyczną porcelaną od Kalvy lub nowoczesną od Aoomi? Niech aranżacja świątecznego stołu będzie odzwierciedleniem ducha domu i jego domowników!
Posts created 80

One thought on “Świąteczna zastawa stołowa, ceramika od polskich projektantów

  1. Wspaniałe zastawy! Biała ze złotymi wzorami geometrycznymi idealnie nadawałaby się na nadchodzące święta, zaś pikowana niebieska radośnie kojarzy mi się z Wielkanocą i zajęczakiem. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pozostałe wpisy

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top