Płytki marokańskie do kuchni, łazienki, holu

Płytki w marokańskie wzory to od dłuższego czasu gorący trend w świecie designu. To ponadczasowe wzornictwo, dające ogromną dowolność w tworzeniu niepowtarzalnych powierzchni. Oryginalne cementowe kafle to spory wydatek, ale mamy XXI wiek i dzięki technologi produkcji możemy uzyskać wszystko.

Piękne, kolorowe geometryczne wzory coraz częściej zdobią podłogi nowoczesnych wnętrz. Najlepiej wyglądają w aranżacji z neutralnymi, jasnymi kolorami, dzięki którym mogą królować w pomieszczeniu.
Wykorzystuje się je przeważnie na małych fragmentach podłogi, tak aby nie przytłaczały i nie traciły swojego wdzięku. Najczęściej spotyka się ja w kuchniach, oryginalnych łazienkach, holach czy korytarzach. Swoje zastosowanie odnajdują również w licznych kawiarniach, pubach i restauracjach. Zdobią nie tylko podłogi, ale również ściany.
fot. Pinterest
fot.Pinterest
fot.Pinterest

Marokańskie wzory sprawdzą się zarówno w industrialnych, rustykalnych, skandynawskich jak i nowoczesnych wnętrzach. Idealnie komponują się z drewnem, bielą, odcieniami brązu jak i szarości.

W porównaniu do oryginalnych marokańskich kafli, te produkowane dzisiaj są przeważnie mrozoodporne co daje im jeszcze więcej zastosowań. Są odporne na wahania temperatury, dlatego nie musimy się martwić o ich uszkodzenie wywołane ogrzewaniem podłogowym lub przeciwnie-niską temperaturą, kładąc je np. na zewnątrz.
fot.Cerames
Płytka cementowa DANA z motywem marokańskiej róży w nowoczesnej aranżacji
fot.Pinterest
Płytki w czarno-białe wzory w kabinie prysznicowej.
Warto wspomnieć jak wygląda starodawny proces produkcji kafli
„Płytki formuje się w procesie ręcznej produkcji z masy cementowej, piasku, marmuru oraz pigmentów nieorganicznych. Wpierw wylewa się w specjalnej formie jedno lub wielobarwną warstwę zewnętrzną, a później utworzony wzór zasypywany jest szarym cementem. Całość jest następnie prasowana pod dużym ciśnieniem w prasie hydraulicznej – stąd częsta nazwa płytek „mosaicos hidraulicos”. Ich powierzchnia jest bardzo gładka, jest to jednak cement z marmurem, a więc materiały z natury rzeczy nasiąkliwe. Mają one najczęściej jedną barwę, ale są też egzemplarze z wielokolorowymi deseniami, a nawet ze wstawkami z metalu.”
fot.Cerames
Klasyczna posadzka dywanowa, wykonana z płytek cementowych dostępnych w sklepie Cerames
fot.Pinterest
Płytki bez wątpienia wzbudzają pozytywne emocje, nadają charakteru i oryginalności. Podczas urządzania mieszkania należy pamiętać, że nieraz mniej znaczy więcej. Płytki marokańskie są ozdobą samą w sobie, nie zaburzajmy ich wdzięku poprzez wprowadzanie kolejnych żywych kolorów do wnętrza, niech cieszą oko i nadają pomieszczeniu ciepłego, marokańskiego klimatu 🙂
Posts created 80

6 komentarzy “Płytki marokańskie do kuchni, łazienki, holu

  1. Płytki cementowe to jest zupelnie inna liga w stosunku do imitacji płytek cementowych. Na zdjeciach moze tego dokladnie nie widac, jednak na zywo to wychodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pozostałe wpisy

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top