Oświetlenie niczym biżuteria dla wnętrza

Oświetlenie jest niczym biżuteria dla naszego wnętrza. Odpowiednio dobrane potrafią dopełnić aranżację i dodać szyku niejednej przestrzeni. Nieraz warto postawić na rzeźbiarską, bogatą formę, w innych przypadkach przysłowiową „kropkę na i” postawi lampa lub żyrandol o prostym, dopracowanym detalu.

Lampa musi przede wszystkim spełniać rolę użytkową. Zapewniać odpowiednie oświetlenie w zależności od przeznaczenia pomieszczenia. Należy zwrócić uwagę na to w jaki sposób światło wydobywa się z oprawy i pada na poszczególne części pokoju.
W industrialnym stylu
Typowe industrialne lampy o klasycznym, fabrycznym wyglądzie. Przeważnie wykonane z metalu i mosiądzu. Oświetlenie industrialne wyróżnia się nowoczesnym i prostym designem, ale również doskonale doświetla całe wnętrze. Lampy loftowe doskonale wyglądają również w pomieszczeniach aranżowanych na styl vintage oraz klasycznie urządzonych przestrzeni.

fot.Pinterest
fot. Pinterest
Czteroczęściowa lampa wisząca Tokyo
fot. Pinterest 
Lampa podłogowa Veronika
1. Czarna lampa wisząca Delhi
2.  Biała lampa Manchester
3. Lampa Roseville
4. Industrialna lampa Cleveland
5. Lampa Manchester

Wszystkie modele dostępne na stronie EK CONCEPT

Lampa Manchester
Lampa Detroit

Bliżej natury
Lucky Teak to lampa łącząca styl skandynawski z pięknem natury. Na pierwszy rzut oka wygląda jak wykonana z drewna, jednak to lampa z trwałego aluminium, a dzięki wysokiej jakości nadrukowi przypomina drewnianą lampę. Jej smukły kształt dodaje jej lekkości, a połączenie ciepłego odcieniu drewna z czernią nadaje jej szyku i elegancji.

Lampa Lucy Woodlike Teak

Geometryczna lekkość
Proste w formie, ale jednocześnie zaskakujące. Lampy, które oprócz swojej podstawowej funkcji pełnią w pomieszczeniu rolę „biżuterii”, są idealnym dodatkiem w ascetycznej aranżacji wnętrza. Dzięki prętom rzucają na ściany delikatny cień, który dodatkowo nadaje pomieszczeniu wyjątkowy charakter i nie tylko je oświetla, ale również dekoruje.

Lampa wisząca Corniglia
Posts created 80

3 komentarzy “Oświetlenie niczym biżuteria dla wnętrza

  1. Również zadbałem o oświetlenie w moim domu, uważam że jest to bardzo ważny element wystroju. Wybrałem raczej lampy w stylu minimalistycznym, gdyż taki preferuję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pozostałe wpisy

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top