Szwedzkie mieszkanie z botanicznymi motywami

Szwedzkie mieszkanie projektu Erika Olssona. Dzięki licznym oknom na parterze i poddaszu mieszkanie wydaje się być bardzo przestronne. Efekt podkręcają również jasne ściany i pastelowe dodatki.

Na parterze znajduje się mała kuchnia i jadalnia. Zabudowa kuchenna sięga pod sam sufit, zyskujemy dodatkowe miejsce w szafkach, nie ograniczając jednocześnie miejsca do poruszania się w kuchni. Na ścianach oprócz szafek zawieszane zostały również półki, ich delikatna forma nadaje kuchni „lekkości”. W przypadku zdecydowania się na na pełną zabudowę, stałaby się dodatkowo klitką.

Miejsce pod schodami zostało wykorzystane na dodatkowe półki do przechowywania rzeczy.

Salon niemalże w całości utrzymany w białym kolorze. Ze wszystkim idealnie współgra drewniana podłoga i stół ustawiony na ciemnym dywanie, który stanowi świetny akcent w pomieszczeniu. Jedna ze ścian została w całości zaaranżowana plakatami, nadają mu charakteru i sprawiają, że jadalnia przestaje być monotonna. Widzimy tu sporo popularnych w ostatnim czasie akcentów botanicznych. Oprócz licznych żywych roślin, sukulentów-można je odnaleźć również w na zasłonach i plakatach.

Plakaty z botanicznymi motywami znajdziecie na stronie www.posterilla.pl

Paproć/Eukaliptus
Monstera/Bananowiec

Na poddaszu znajduje się salon i sypialnia. Pokoje są oddzielone ścianą z licznymi przeszkleniami. Aby zachować prywatność, zawieszone zostały ciemne zasłony, dzięki którym pomieszczenia mogą stanowić zarówno dwa oddziele pokoje jak i jedną całość.

Pomimo małego metrażu mieszkanie zostało bardzo dobrze zagospodarowane. Sprawia wrażenie przytulnego i przestronnego co stanowi dla niego jeden z głównych priorytetów.

Posts created 80

6 komentarzy “Szwedzkie mieszkanie z botanicznymi motywami

  1. Bardzo fajne mieszkanie. Widać, że Pan Erik miał cudowną inspirację. Najbardziej podoba mi się "jasność" w całym wystroju. Dzięki temu przebywanie w środku staje się dużo przyjemniejsze i nie czujemy się znużeni. Wydaje mi się jednak, że polskie osiedla nie odstają jakoś mocno. Na stronie http://www.ventana.pl/en/houses/ascot/ jest naprawdę bardzo dużo ciekawych ofert, wśród których każdy znajdzie coś na miarę swojego gustu. Warto się rozejrzeć 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pozostałe wpisy

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top