Osiek 10 sklep & pracownia

Z wiadomych względów z przyjemnością odwiedzam sklepy wnętrzarskie, pracownie artystyczne i inne inspirujące miejsca związane z designem. W ostatnim czasie zainteresowałam się bardzo ciekawym miejscem jakim jest Osiek 10. Mały sklep, a właściwie po części również pracownia znajdująca się na rogu ulic Osiek i Stare Domki w jednej z najstarszych części Gdańska.

  
 
Osiek to sklep pełen skandynawskich i minimalistycznych produktów, głównie polskich projektantów ale również zagranicznych. Piękna ceramika, oryginalne lampy, stoliki kawowe, kwietniki. W swojej ofercie mają przedmioty m.in. takich marek jak FOR.REST, Kalva, AOOMI, Kwietnik, Magdalena Tekieli Design, Hogofogo Redesign, Moyha.
    
    
Na miłośników stylu vintage czekają odnowione krzesła z nowymi obiciami, zarówno w żywych jak i bardziej stonowanych, szarych kolorach. Do pracowni możecie oddać stare fotele, krzesła czy pufy którymi zajmie się ekipa z Hogo Fogo i podaruje im drugie życie 🙂
    

Nie bez powodu Osiek 10 to zarówno sklep i pracownia. Dominika, która jest właścicielką sklepu zajmuje się również renowacją mebli. Zaledwie kilka dni temu w ofercie pojawiła się nowa, odrestaurowana bieliźniarka w morskim kolorze z zachowanymi oryginalnymi detalami, która czeka na swojego właściciela! Wizytówką jest również odnowiona szafa w delikatnym pastelowym odcieniu, który idealnie współgra ze złotymi, metalowymi wykończaniami. 

    
Dominika zadbała o najmniejsze szczegóły, wnętrze szuflady ozdobione jest geometrycznymi wzorami.
Czy warto odnawiać stare meble? Oczywiście! Często są unikalne, dzięki czemu możesz stworzyć we wnętrzu oryginalną i niepowtarzalną aranżację. Obecnie panuje moda na wykorzystywanie w nowoczesnych aranżacjach wnętrz niegdyś użytkowanych elementów wyposażenia. Dzięki odpowiedniej renowacji mogą świetnie wyglądać niemal wszędzie. A jeśli jeszcze zrobimy to samemu – z pewnością mebel nabierze większego wdzięku, a my satysfakcji! Jeżeli wolisz aby zajęła się tym doświadczona osoba – koniecznie odwiedź Osiek 10. To niesamowicie inspirujące miejsce stworzone dzięki ogromnej pasji 🙂
Posts created 80

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pozostałe wpisy

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top