Złoto we wnętrzach

Złoty kolor niekoniecznie musi kojarzyć się nam z przepychem i stylem pałacowym. Pojedyncze dodatki w złotym kolorze mogą nadać nowoczesnemu wnętrzu elegancji i charakteru. Sztuką jest znaleźć umiar, aby z nim nie przesadzić i nie otrzeć się o kicz. Stawiając na złoty, lepiej ograniczyć ilość dodatkowych kolorów, pozwólmy mu królować.

Z czym łączyć złoty?
Jest to barwa ciepła, którą śmiało można łączyć na zasadzie kontrastu z zimnymi kolorami. Świetnie współgra zwłaszcza z bielą, czernią, szarością, grafitem, beżem i brązem. Ciekawy efekt daje również w połączeniu z drewnem, ale także z nieco surowymi powierzchniami jak np. beton czy cegła. Wszystko zależy od naszej kreatywności.

źródło: www.zara.com/pl

Należy jednak pamiętać, że złote akcenty powinny poskreślać stylistykę wnętrza i stanowić jego wyrafinowany dodatek a nie przytłaczać.

Obraz lub lustro w złotej ramie-genialny pomysł!

Świeczki, świeczniki, wazony i figurki w złotym kolorze to świetny element dekoracyjny.

Widzieliście już może ofertę sklepu Złote plakaty? Rewelacyjne grafiki w kolorze adekwatnym do tytułu 🙂 Dużo propozycji do pokoju dziecięcego, plakatów motywacyjnych, typograficznych lub z motywami miast w przystępnych cenach. Więcej na www.zloteplakaty.pl

Posts created 80

6 komentarzy “Złoto we wnętrzach

  1. Powiem szczerze, nigdy nie myślałam, że można traktować złoto jako samodzielny "kolor" przewodni. Tymczasem to naprawdę świetny pomysł, pod warunkiem, że okaże się jedynie wdzięcznym akcentem. A możliwości jak widać jest naprawdę wiele.

  2. Jak dla mnie najlepsze połączenie kolorystyczne, czyli biały i złoty. Fenomenalnie prezentują się duże pomieszczenia urządzone w tym stylu, jak chociażby salon.

  3. Muszę przyznać, że jestem wielką miłośniczką złota we wnętrzach. Dzięki niemu bowiem prezentują się one bardzo dostojnie i elegancko. Nie mniej jednak myślę sobie, że po dodatki w takim odcieniu należy sięgać z umiarem, aby jednak nas nie przytłoczyły:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pozostałe wpisy

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top