W moim domu #WolnoMi być sobą

Wolność czyli brak przymusu, sytuacja, w której można dokonywać wyborów spośród wszystkich dostępnych opcji oraz dom-miejsce w którym dorastamy, odpoczywamy po ciężkim dniu, spędzamy czas z rodziną, miejsce w którym nie krępujemy się być sobą, być wolni. Dwa słowa, które dopełniają się w cudowny sposób czyli Dom i Wolność!

Będąc w restauracji, u znajomych, często myślimy sobie „nie wypada” lub słyszymy jak rodzice mówią do swoich pociech „nie jesteś u siebie”. Chyba każdy z nas, może czasem nawet w podświadomości traktuje dom jako miejsce, gdzie wolno mu więcej. Co wolno mi w moim domu?

 • Być sobą! Moje wnętrze to idealne odzwierciedlenie moich zainteresowań.
 • Mieć wymarzone wnętrze! Przeglądam setki wnętrzarskich magazynów, szukam inspiracji i zachwycam się pięknymi skandynawskimi pokojami. Kiedyś zadałam sobie pytanie-czemu nie? Dlaczego nie urządzić się tak jak lubię? Zaczęłam powoli działać i udało się! Stworzyłam swoją małą oazę, w czterech białych (bo jakby inaczej) ścianach umieściłam wszystko czego wcześniej mi brakowało.
 • Zapalić ulubioną aromatyczną świeczkę i wypełnić dom cudownym zapachem wanilii!
 • Zmieniać ustawienie mebli w zależności od chwilowych upodobań. Bo przecież nikt mi nie zabroni!
 • Pomalować ściany na ulubiony kolor.
 • Przewieszać obrazy, tylko po to, aby za kilka dni wróciły znowu na swoje stare miejsce.

Pomimo, że #WolnoMi prawie wszystko, to staram się każdą decyzję przemyśleć, przeanalizować i podejść do niej racjonalnie. Jestem z natury osobą, która preferuje minimalizm. Pilnuję się, aby nie robić niczego pod wpływem chwili, choć nie zawsze się to udaje… 🙂 U siebie czuję się wolna, nic i nikt mnie nie ogranicza. I pamiętajcie „Wolnoć Tomku w swoim domku”!

A co wolno Wam w Waszych wnętrzach?

Posts created 81

6 komentarzy “W moim domu #WolnoMi być sobą

 1. To prawda, wolnoć Tomku w swoim domku. Całkowicie się z tym zgadzam i popieram. Każdy powinien mieć takie miejsce na Ziemi, gdzie czuje się komfortowo i na luzie;) Niedawno kupiłam mieszkanie i wiem o czym mówię:)

 2. Właśnie to!!! Super artykuł:)

  W domu wolno mi wszystko!! Jestem Panią swojego wnętrza. Bałagan lub porządek należą do mnie i nikt tego nie powinien krytykować:)

 3. Dokładnie! Każdy w swoim domu powinien czuć się wolny, urządzać i dekorować swoją przestrzeń bez oglądania się na aktualne trendy, tylko w zgodzie w własnym gustem i poczuciem estetyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pozostałe wpisy

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top