Jak urządzić balkon w bloku?

Aranżacja balkonu w bloku to wyzwanie i prawdziwy test kreatywności.  Ale nawet wąski balkon o niewielkiej powierzchni można interesująco i praktycznie urządzić. Warto zadbać o to, by był nie tylko estetyczny, ale także funkcjonalny. Przygotowałam dla Was kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym z łatwością zagospodarujcie niewielką przestrzeń.
Na podłogę
Najprostszym sposobem na zakrycie mało atrakcyjnych kafelków jest położenie gotowej drewnianej podłogi. Najlepiej sprawdzą się do tego płytki (zwane też podestami) i panele. Dobrze sprawdzi się modrzew i dąb, a także drewno egzotyczne tj. badi, cumaru bądź ipe. Każdy rodzaj tego typu podłogi należy zabezpieczyć olejem. Możemy na podłodze położyć również sztuczną trawę, uzyskamy ciepły i oryginalny efekt tanim sposobem.

Trochę prywatności
Aby zapewnić sobie większe poczucie prywatności na balkonie, możemy przesłonić swoją balustradę specjalną zasłonką lub przymocować do niej bambusową matę.

Meble balkonowe
Wybierając meble na balkon musimy pamiętać o tym, aby były przede wszystkim praktyczne. Najwygodniejszym rozwiązaniem są meble, które zajmują mało miejsca i nie sprawiają problemu z przechowywaniem ich poza sezonem czyli meble sztaplowane lub składane.
Wykorzystajmy również wolną przestrzeń w narożnikach np. przy pomocy trzypoziomowego stojaka na rośliny. 
Jeśli nie mamy miejsca na postawienie okrągłego czy kwadratowego stolika warto pomyśleć o półokrągłym mocowanym do ściany lub balustrady. Występują one również w wersji składanej, te świetnie sprawdzą się na bardzo małych balkonach.

Narożna półka IKEA
 

Parasol
Jeśli mamy nasłoneczniony mały balkon wcale nie musimy rezygnować z parasola. W IKEA znajdziemy taki, który jest o połowę mniejszy, ale równie doskonale chroni przed słońcem.

Rośliny na balkon
Wśród gatunków nadających się do sadzenia w pojemnikach, nawet wśród drzew i krzewów znajdziemy takie, które są szczególnie polecane na małe przestrzenie. Pamiętajmy, aby dobrać je do stopnia nasłonecznienia balkonu, ułatwimy sobie tym ich pielęgnację. 
Wybierajmy ceramiczne lub drewniane donice o grubych ściankach. Nagrzewają się one wolniej od tych plastikowych, a zimą chronią korzenie przed przemarzaniem.

Dodatki
Chcąc zadbać o niebanalny klimat naszej odświeżonej przestrzeni, powinniśmy wyposażyć ją w dodatki. Ozdobne poduszki położone na krzesłach zapewnią komfort i wygodę. Świetnie sprawdzą się także romantyczne lampiony, latarenki i świece.

Posts created 80

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pozostałe wpisy

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top