Jakie kolory we wnętrzach będą modne w 2018 roku?

Rok 2018 to kontynuacja trendów kolorystycznych z 2017 roku. We wnętrzach nadal będą królować intensywne odcienie granatu i zieleni. Wbrew pozorom nie są to kolory, które pomniejszają pomieszczenia, ale świetnie przełamują skandynawski, jasny design. To kolory, dzięki którym nareszcie biel nabiera koloru. Instytut Pantone ogłosił już kolor na rok 2018, według nich jest nim fiolet, jemu poświęciłam osobny wpis.
Granat w połączeniu z bielą, szarością czy beżem, stworzy stonowane, spokojne i eleganckie wnętrze. Zieleń mimo swojego intensywnego koloru działa natomiast uspokajająco i wyciszająco, to świetne rozwiązani do sypialni lub salonu, miejsc gdzie najczęściej odpoczywamy.
Decydując się na ciemne kolory we wnętrzach nie należny przesadzać z ich ilością. Dobrym rozwiązaniem będzie pomalowanie nim tylko jednej ściany, a pozostałą aranżację stonować za pomocą jasnych i neutralnych barw.

 

Według Instytutu Pantone żywe barwy wydają się być naturalną aplikacją do naszego intensywnego stylu życia i procesów życiowych. 

W trendach na kolejny rok nie zabraknie również coraz popularniejszego różu, pudrowego odcieniu millennian pink, który śmiało można łączyć z ciemnymi i intensywnymi kolorami. Róż to kolor dość kontrowersyjny, nie każdy jest do niego przekonany. Może jednak warto zaryzykować w drobne dodatki, tekstylia w jego jasnym odcieniu, które ocieplą wnętrze, nadadzą pomieszczeniu subtelności i delikatności. Kolor ten dobrze komponuje się z bielą, szarością, ale także mocną i intensywną zielenią.

Nowym kolorem, który wkroczy do naszych domów będzie żółty i jego pokrewne odcienie wpadające w kolor musztardowy i miodowy. Jest on dość trudnym kolorem w aranżacji wnętrz, jednak już teraz często spotykany np. na tapicerkach sof lub foteli.

We wnętrzach nadal będzie pojawiać się dużo metalicznych, opalizujących kolorów. Miedź i złoto już na dobre wpisało się w aranżację wnętrz. Potrafią uszlachetnić i nadać każdemu pomieszczeniu elegancji. Kolory metaliczne zaczęto postrzegać jako naturalne, dlatego chętnie wprowadzamy je do swoich wnętrz. Ten trend będzie nasilał się w 2018 roku.

 

Instytut Pantone nie rezygnuje z bieli i całej palety kolorów ziemi i szarości. Biel zawsze stanowi niezawodne, wdzięczne tło dla kolorowych mebli, dywanów i intensywnych barw. To kolor, który zawsze wypada dobrze i nigdy nie wychodzi z mody.

Krakowska Kawiarnia Ranny Ptaszek, to idealne odzwierciedlenie najmodniejszych połączeń kolorystycznych
 
 

źródła zdjęć:
https://pl.pinterest.com/pin/477029785511045243/
https://www.design-seeds.com/in-nature/nature-made/nested-hues-2/
http://tuerkis3.blogspot.de/2012/09/herbst-farb-inspirationen.html

https://www.design-seeds.com/studio-hues/maker/paper-succulents/

https://i.pinimg.com/originals/22/82/6a/22826a441472eadfae1d5900d7643a0b.jpg
http://jamcreativeco.com/
http://www.grupainterio.pl/dodatki-do-wnetrz-w-kolorze-miedzi/
https://www.decor8blog.com/blog/2014/08/30/13-trendy-decorating-ideas-bolia-now-delivering-to-eu-countries
http://blog.aprilandmay.com/2016/02/new-dutch-brand-qliv/
http://if-i-had.tumblr.com/post/60924260365/eyepissglitter-room-admiration-hint-of
https://domino.com/living-room-pinterest
https://i.pinimg.com/originals/fb/2e/e4/fb2ee4f67f2d34558940603bc8c74a8b.jpg
http://www.marifrunt.nl/

4 komentarze

  1. Ja nadal nie mogę przekonać się do ciemniejszych kolorów. O ile podobają mi się na zdjęciach, o tyle nie wyobrażam sobie ich u siebie w mieszkaniu. Może kiedyś się przełamie. Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

DO GÓRY