Polski design i współczesne rzemiosło, must have 2018

Czy must have oznacza, że musisz to mieć? Czy doceniamy Polskie wzornictwo? Poznajcie wyniki tegorocznego must have 2018 organizowanego w ramach Łódź Design Festival.
Must have to cykliczny projekt realizowany w ramach Łódź Design Festival, na który składają się plebiscyt oraz wystawa. Jest jednym z najważniejszych konkursów wzorniczych w kraju. To wyróżnienie potwierdzające estetykę i jakość, a jednocześnie jasny sygnał dla odbiorców dotyczący wartości produktu. Powstał on w 2007 roku jako przegląd osiągnięć polskiego wzornictwa. Od początku prezentuje design w różnych jego odsłonach, zaczynając od wzornictwa przemysłowego, poprzez projektowanie graficzne, architekturę i rzemiosło, aż po kreowanie usług i interakcji.

 

Kilimy z Polski (Fot. Materiały prasowe)
 
W ramach plebiscytu spośród nadesłanych przez projektantów i producentów wyłoniono najciekawsze, najlepiej zaprojektowane, zgodnych z aktualnymi trendami polskie produkty.
Fotele 366 Concept (Fot. Materiały prasowe)
Lampa NEPTUNE (Fot. Materiały prasowe)
Lama Jubilerka AŻ Studio (Fot.materiały prasowe)

Wśród tegorocznych zgłoszeń dostrzeżono przedmioty prezentujące wyjątkową wartość współczesnego rzemiosła, z wykorzystaniem szlachetnych materiałów. Są to m.in. ręcznie wykonane komody, stoły, naczynia ceramiczne, kilimy czy biżuteria. Na uwagę zasługują także prace polskich ilustratorów i grafików, prezentujące różne techniki – od kolażu i sitodruku uszlachetnianego ręcznym nakładaniem farb po linoryt. Przy ocenie projektów jury kieroało się następującymi kryteriami: innowacyjnością, funkcjonalnością, ergonomią, estetyką, wytrzymałością, jakością oraz stosunkiem jakości do ceny.

 
Baltica zestaw naczyń (Fot. Materiały prasowe)
FRØPT personalizowane fronty do mebli IKEA (Fot. Materiały prasowe)
Uroczyste wręczenie nagród must have odbędzie się 26 maja, a nagrodzone projekty będzie można obejrzeć w Centrum Festiwalowym ART_Inkubator znajdującego się przy ul.Tymienieckiego 3 w Łodzi w trakcie trwania festiwalu.

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

DO GÓRY