Przestrzenie artystyczne w Gdańsku, miejsce na eventy i spotkania

Gdzie zorganizować warsztaty, konferencje, eventy, szkolenia czy inne kameralne wydarzenia na terenie Gdańska? W ramach alternatywy dla mało zachęcających i monotonnych sal konferencyjnych zlokalizowanych często w dużych korporacjach, przedstawiam Wam 4 najciekawszych przestrzenie artystyczne w Gdańsku! Są to miejsca, które pozwalają całkowicie zapomnieć o typowej przestrzeni biurowej i pozytywnie wpływają na efektywność pracy!

1.Sztuka Wyboru
Słowackiego 19, 80-257 Gdańsk

Sztuka wyboru to wielowymiarowy koncept, kawiarnia, księgarnia, sklep z designem oraz przestrzenie artystyczne. W tej nowoczesnej przestrzeni zorganizować można zarówno spotkania autorskie, warsztaty, konferencje, kursy czy spotkania biznesowe. Ogromnym atutem Sztuki Wyboru jest lokalizacja. Garnizon Kultury – centrum miasta, przestrzeń prężnie rozwijająca się, usytuowana pośród drzew, zieleni i ciszy. Istnieje bardzo dużo możliwości ustawienia sali, np. ustawienie teatralne, stworzenie miejsc do pracy przy biurkach indywidualnych, kreatywnej, wspólnej przestrzeni przy jednym biurku lub wstawienie własnych elementów przenośnego wyposażenia. Cegła, biel i ocieplające aranżację drewno nadaje pomieszczeniom klimatycznego charakteru.
Więcej o Sztuka Wyboru przeczytacie w tym WPISIE.

fot.Daria Szczygieł
fot.Daria Szczygieł

2.Świetlica
Jaśkowa Dolina 8, Gdańsk

Nowe miejsce na mapie Gdańska, stworzone przez dwie kreatywne dziewczyny! Kluczem do ich idei jest słowo „wspólnie”. Świetlica powstała, aby spełnić marzenia o kreatywnej, wspierającej się społeczności. Ciekawa aranżacja nada wyjątkowego charakteru każdemu wydarzeniu. Świetlica mieści się w historycznej kamienicy, jest zaprojektowana w sposób wręcz nakłaniający do kreatywnego myślenia. Znajdują się tu przestrzenie dedykowane typowo pracy coworkingowej, ale również przeznaczone na cykliczne wydarzenia, warsztaty, szkolenia i sesje zdjęciowe.

fot. Paulina Leszczyńska
fot. Paulina Leszczyńska
fot. Paulina Leszczyńska

3.Plenum
Doki 1/90b, Gdańsk

Plenum znajduje się w hali po sąsiedzku z klubem B90. Jest to przestrzeń, gdzie odbywają się zarówno wydarzenia artystyczne z różnych dziedzin sztuki, jak i zamknięte imprezy czy duże spotkania biznesowe. W porównaniu do pozostałych propozycji ma dużo większą przestrzeń, a jedną z najważniejszych zalet ten postindustrialnej przestrzeni jest pełna dowolność jej aranżacji.

fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl
fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

4.Kolonia Artystów
aleja Grunwaldzka 51, Gdańsk

Kolonia jest nową przestrzenią spotkań, czynna od wtorku do soboty. Na miejscu działa również mini czytelnia, księgarnia, sklep z płytami winylowymi i kasetami oraz kawiarnia. Z powodzeniem zorganizujesz tutaj eventy, nagrania dźwiękowe, sesje fotograficzne, spotkania, warsztaty czy wystawę. Kolonia Artystów popularyzuje i promuje sztukę, w tym niszową i niezależną oraz wspiera i organizuje projekty kulturalne, artystyczne i społeczne. W niezwykle sterylnym wnętrzu, będącym tłem idealnym, dzieje się sztuka i realizowane są projekty artystyczne.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Posterilla

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

DO GÓRY