Zieleń na plakatach, plakaty botaniczne

Zieleń zawładnęła naszymi wnętrzami. Rośliny są trendem ponadczasowym – pasują do każdej aranżacji i pomieszczenia. Czy na określone rośliny może być moda? Oczywiście, że tak! W latach 90. w naszych domach królowały juki, a jeszcze niedawno na parapetach masowo trzymaliśmy storczyki i kaktusy. Obecnie swój gorący okres przeżywają m.in. monstery, sansawierie, bananowce oraz palmy, popularny gatunek dypsis lutescens.

Nic nie zastąpi prawdziwych roślin we wnętrzu, ale co zrobić gdy z określonych powodów nie możemy ich hodować? Domową dżungle można stworzyć na różny sposób. Motywy roślinne na tapetach, poduszkach, pościeli, plakatach i ceramice to w dalszym ciągu hit.

Plakaty roślinne to świetna alternatyw na wprowadzenie do wnętrza chodź odrobiny dżunglowego klimatu. Plakaty świetnie sprawdzą się w sypialni, pokoju dziennym i pokoju dziecka. Warto również nimi ozdobić biuro, które nabierze przytulnego klimatu. Praca w takim pomieszczeniu będzie efektywniejsza i przyjemniejsza. Plakaty roślinne bazują na pomysłowych i kreatywnych motywach.

Zieleń we wnętrzach

Warto pamiętać, że zielony to kolor natury i życia. Symbol spokoju, stałości, ale jest jednocześnie kolorem niezwykle energetyzującym. Doskonale komponuje się z naturalnym drewnem i barwami ziemi. Dobrze czuje się też w towarzystwie miedzi i złota. Plakaty botaniczne będą doskonale komponować się z pastelowymi, jasnymi kolorami i delikatnymi akcesoriami. Świetnie odnajdą się również na tle ciemnych ścian.

Różowe tło i palmowe liście – ożywczy motyw do białych wnętrz, w szarościach również się obroni. Dobry w parze, dobry solo. Wakacje przez cały rok!

Jeśli czujesz potrzebę bliskości natury w swoim wnętrzu to plakaty botaniczne będą dla Ciebie idealnym rozwiązaniem dekoracyjnym. Plakat z roślinami będzie oryginalnym akcentem w Twoim mieszkaniu, który w prosty i szybki sposób ożywi i wzbogaci całość aranżacji. Plakat z palmą czy monsterą pozwoli wprowadzić elementy tropikalne i egzotyczne i będzie stanowić niebanalną ozdobę Twoich ścian.

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

DO GÓRY